• E-mail monirol@monirol.pl
  • Adres 41-506 Chorzów Brzozowa 3

Automatyka do bram, rolet i markiz

Image
Instalacja i naprawa automatyki do bram, rolet i markiz

Jesteśmy firmą zajmującą się instalacją automatyki bramowej, a także automatyki do rolet oraz markiz, na terenie aglomeracji katowickiej. Zajmujemy się również przerabianiem napędów ręcznych na automatyczne.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój techniki jest stałe zapotrzebowanie na zwiększanie komfortu. W szczególności obsługa instalacji musi się stawać coraz łatwiejsza, coraz lepsza i spełniać coraz więcej funkcji. Sterowanie ręczne rolety polega na podnoszeniu za pomocą zwijacza (pociągając za taśmę lub sznurek) albo nawijarki z korbą. Więcej komfortu daje elektryczne sterowanie. Roletę, bramę czy markizę obsługuje za nas mechanizm, który może opuszczać i podnosić każdą z osobna, bądź wszystkie na raz, wiele razy dziennie.

Nowoczesne silniki charakteryzują się szybkością podnoszenia i opuszczania, jak i możliwością programowania czasowego. Czas otwierania lub zamykania można dowolnie zaprogramować. Przy doborze silnika ważne jest, jaką roletę, bramę czy markizę będzie podnosił. Możemy wybrać sterowanie przewodowe – wówczas panel sterujący znajduje się na ścianie, lub sterowanie radiowe za pomocą pilota. Zaletą mechanicznego sterowania roletami jest estetyka oraz wygoda użytkowników, którzy za pomocą guzika w pilocie mogą wprawić rolety w ruch.

Brak taśm, sznurków i widocznego zewnętrznego mechanizmu a także możliwość zainstalowania czujnika przeszkody– roleta w ruchu po napotkaniu przeszkody natychmiast się zatrzymuje.