• E-mail monirol@monirol.pl
  • Adres 41-506 Chorzów Brzozowa 3

Monirol Katowice - rolety, żaluzje, bramy, markizy

Monirol, firma z długoletnim doświadczeniem w sprzedaży i montażu rolet, żaluzji, markiz, bram garażowych, bram wjazdowych, moskitier a także zajmująca się montażem, serwisem i naprawianiem automatyki do bram i rolet zewnętrznych. Wszystkie produkty jesteśmy w stanie dostosować do wymagań klienta. Na terenie Katowic i miast ościennych oferujemy wykonanie darmowych pomiarów i darmowej wyceny naszych usług.

Montaż zawsze wykonywany jest z największą starannością. Zależy nam, żeby produkty były prawidłowo zainstalowane oraz żeby nie wyrządzić dodatkowych szkód w miejscu ich montażu. Klienci mogą wybrać dowolny wzór i kolor oferowanych przez nas produktów. Dysponujemy rozbudowanymi wzornikami, które prezentujemy podczas darmowej wizyty u klienta.

Jeżeli jesteś zainteresowany jedną z naszych usług, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 505 332 208, poprzez e-mail: monirol@monirol.pl lub wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie.

KATOWICE - NASZA OFERTA

rolety zewnętrzne
ROLETY ZEWNĘTRZNE
Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna lub przeciwwłamaniowa, montowana na zewnątrz.
rolety wewnętrzne monirol
ROLETY WEWNĘTRZNE
Osłona przeciwsłoneczna montowana wewnątrz pomieszczenia.
markizy ikona
MARKIZY
Chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz deszczem.
moskitiery ikona
MOSKITIERY
To najlepsze i najprostsze zabezpieczenie przed owadami i wszelakimi insektami.
bramy chorzów katowice
BRAMY
Bramy garażowe montowane wewnątrz lub na zewnątrz garażu.
naprawa rolet ikona
MONTAŻ I SERWIS
Naprawa rolet i bram. Wykonujemy usługi montażu i naprawy rolet, bram oraz markiz.

DLACZEGO MY?

Doświadczenie
Działamy na rynku z powodzeniem już od 10 lat.
Wysoka jakość
Oferujemy wysoką jakość sprzedawanych produktów oraz wykonywanych usług.
Montaż
Oferujemy profesjonalny montaż naszych produktów z dbałością o szczegóły.
Na wymiar
Niestandardowe wymiary okien, drzwi, tarasu? To dla nas żaden problem.
Duży wybór wzorów
Ogromna oferta wzorów i kolorów wszystkich naszych produktów.
Darmowa wycena
Przyjedziemy i wycenimy nasze usługi za darmo na terenie Śląska.

NASZE REALIZACJE

dzień i noc katowice
ROLETY DZIEŃ-NOC
montaż napędu do bramy
MONTAŻ NAPĘDU DO BRAMY
rolety zewnętrzne mikołów katowice
ROLETY ZEWNĘTRZNE
moskitiery katowice
MOSKITIERA TARASOWA
żaluzja plisowana śląsk
ŻALUZJE PLISOWANE
brama lędziny
NAPRAWA BRAMY SEGMENTOWEJ

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Zarówno wysokie, jak i niskie temperatury panujące za oknem mogą dać się we znaki również w domu. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomaga w utrzymaniu optymalnej dla domowników temperatury w pomieszczeniu, niezależnie od pory roku. Takim rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, które poza funkcją izolującą posiadają również inne zalety.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Wśród rolet zewnętrznych wyróżnimy następujące ich rodzaje. Różnią się one przede wszystkim sposobem montażu:

  • rolety zewnętrzne natynkowe – montaż nie wymaga specjalnego przygotowania budynku
  • rolety zewnętrzne nakładane – również nie wymagają specjalnego przygotowania budynku, a mimo to, mechanizm może zostać ukryty
  • rolety zewnętrzne podtynkowe – wymagają przygotowania wnęki w nadprożu okiennym
  • rolety zewnętrzne RKS (nadprożowe) – montaż w nadprożu okna

Rolety zewnętrzne – zastosowanie

Zastosowanie rolet zewnętrznych jest bardzo szerokie. Ich ogromną zaletą jest solidność, stąd cieszą się one sporą popularnością.

Rolety zewnętrzne zaciemniające

Rolety zewnętrzne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą osiągnąć mocne zaciemnienie pomieszczenia. Z tego powodu, świetnie sprawdzają się w domach osób pracujących na nocne zmiany lub chcących uzyskać ciemność w dowolnym czasie. 

Rolety zewnętrzne chroniące przed ciepłem i zimnem

Rolety zewnętrzne zapewniają bardzo dobrą izolację od temperatury za oknem. W czasie lata, takie rolety chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Z kolei, w czasie zimy znacząco zmniejszają utratę ciepła z mieszkania. 

Rolety zewnętrzne ochraniają okna

Rolety zewnętrzne pełnią również funkcję ochronną okien. Zasunięte rolety tworzą barierę ochronną dla opadów atmosferycznych oraz słońca, co jest szczególnie ważne w przypadku okien drewnianych. Solidność materiału, z którego wykonane są rolety zewnętrzne zapewnia również ochronę przed próbami włamania.

Rolety zewnętrzne na wymiar

Rolety zewnętrzne są projektowane na wymiar, dzięki czemu mogą być zamontowane w oknach o dowolnych rozmiarach. Ze względu na różne sposoby montażu rolet zewnętrznych, takie rozwiązanie może być zastosowane zarówno w starszych, jak też i nowszych budynkach.

ROLETY WEWNĘTRZNE

Rolety wewnętrzne to rodzaj osłon na okna, które są zarówno elementem dekoracyjnym, jak i funkcjonalnym dodatkiem do domu. Wyróżnia się wiele ich typów, które różnią się zastosowanym materiałem, sposobem montażu i zwijania, jednak wszystkie spełniają tą samą rolę. Ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczenia przed nadmiernym oświetleniem. Rolety wewnętrzne osłaniają okna, sprawiając że promienie słońca docierające do pokoju są rozproszone lub zupełnie odcinając dopływ zewnętrznego światła, co sprawia że pomieszczenie staje się zaciemnione. Dzięki nim można bez przeszkód urządzić sobie drzemkę lub oglądać filmy nawet w słoneczne dni. Rolety pozwalają także na uzyskanie całkowitej prywatności w swoim domu, bez obaw o spojrzenia sąsiadów. 

Rodzaje rolet wewnętrznych

Ze względu na miejsce zamontowania wyodrębnia się rolety wolnowiszące oraz rolety zakładane na ramy okienne. Klasyczne osłony przytwierdza się do ścian lub sufitu za pomocą wkrętów. Zasłaniają całą powierzchnię okna, a nie wyłącznie szybę. W roletach okiennych cała konstrukcja opiera się zazwyczaj na haczykach, które przyczepia się lub przykleja do ram okna. Wśród obu rodzajów osłon można znaleźć modele specjalne, które wyróżnia jeszcze większa ochrona przed promieniami słonecznymi. Są to rolety zaciemniające z dodatkową warstwą materiału lub rolety dzień-noc, które składają się z dwóch materiałów o różnej przepuszczalności światła, które układają się naprzemienne pasy. Wyróżnia się również osłony plisowane, z materiału o charakterystycznych marszczeniach, a także rolety rzymskie i austriackie, które są szczególnie cenione jako element dekoracji. Wiele modeli jest dostępna także na wymiar, dzięki czemu można je założyć nawet na niestandardowe okna. 

MARKIZY

Markizy to rodzaj dodatkowego zadaszenia, składającego się z płachty specjalnie przystosowanego materiału oraz konstrukcji umożliwiającej jego przymocowanie oraz zwijanie i rozwijanie. Ten rodzaj osłony najczęściej montuje się przed sklepami, restauracjami oraz na tarasie lub balkonie. Markiza ma za zadanie chronić zasłonięty obszar przed różnymi warunkami pogodowymi, przede wszystkim zaś dużym nasłonecznieniem. Materiałowy dach pozwala na wypoczywanie na zewnątrz oraz inne aktywności, nie narażając się na promieniowanie słoneczne. W czasie upalnego lata może stanowić wybawienie od gorącej temperatury i i zapewnić chłodniejsze miejsce do odpoczynku, bez potrzeby chowania się w domu.

Rodzaje markiz

Markizy można zwijać i rozwijać, dostosowując się do panujących warunków atmosferycznych. W zależności od modelu mechanizm trzeba składać ręcznie przy pomocy korbki lub  za pomocą przycisku np. na pilocie. Markizy sterowane elektronicznie mogą zawierać także czujniki pogodowe, które sprawiają że zadaszenie automatycznie zwija się, kiedy na zewnątrz wieje silny wiatr lub występują opady. Osłony różnią się także ze względu na zabezpieczenie schowanego materiału. Markiza bez ochrony, po zwinięciu pozostają wystawione na różne czynniki, dlatego poleca się ją stosować gdy znajduje się pod zadaszeniem np. gdy zabezpiecza ją wystający stropu. Materiał tworzący osłonę może być także chowany w półkasetce, która chroni górną część rolki albo w pełnej kasecie zapewniającej maksymalne osłonięcie. Markizy można zakupić także na wymiar, aby dostosować jej rozmiar do swojego tarasu lub balkonu.

MOSKITIERY

Moskitiery to rodzaj osłon, które składają się z drobnej siateczki. Ich celem jest zabezpieczenie pomieszczeń przed wpadającymi do środka owadami. Moskitiery zapobiegają  dostaniu się do wnętrza domu nie tylko dużych insektów takich jak pszczoły, osy czy muchy, ale chronią domowników także przed uciążliwymi komarami, a nawet muszkami. Są przydatne zwłaszcza wiosną i latem, gdy w powietrzu krążą chmary owadów. Posiadając rolety można bez obaw otwierać okna w dzień jak i w nocy bez obaw o zakłócenie odpoczynku oraz ukłucia i ugryzienia spowodowane przez nieproszonych gości. Niektóre modele zrobione są z bardzo wytrzymałej siatki aluminiowej lub stalowej, której nie uszkodzą nawet zwierzęta mieszkające w domu.

Rodzaje moskitier

Moskitiery można podzielić ze względu na rodzaj materiału z którego są wykonane, budowę oraz sposobu montażu. Istotnym aspektem jest także możliwość zawijania, otwierania oraz wielokrotnego zdejmowania i zakładania moskitiery. 

Siatki wykonane są najczęściej z włókna szklanego, chociaż w sprzedaży znajdują się także moskitiery wykonane z osłony metalowej lub zwykłej tkaniny. Najprostszy rodzajem tego typu zabezpieczenia są moskitiery składające się wyłącznie z siatki, które są sprzedawane w rolkach lub na wymiar. Montuje się je do ramy okna za pomocą taśmy klejącej. Wyróżnia się także osłony ramkowe, które oprócz siatki zawierają także obramowanie wykonane z drewna lub tworzywa PVC. Mocuje się je do ościeżnicy okna przy pomocy haczyków lub magnesów albo przywierca na stałe. Szczególnym rodzajem są moskitiery na zawiasy, umożliwiające otwieranie mechanizmu lub osłony rolowane, które można swobodnie zwijać i rozwijać. Ze względu na to że okna i drzwi mogą mieć różne wymiary, klienci mogą znaleźć także opcje dostosowane indywidualnie do ich potrzeb.

BRAMY GARAŻOWE

Samochód stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Obecnie nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy żyć bez niego. A więc skoro jest on dla nas, aż tak ważny trzeba odpowiednio zadbać o jego stan techniczny. 

Podstawową zasadą, od której trzeba zacząć jest garażowanie samochodu w odpowiednio to tego przygotowanym pomieszczeniu. Jego najważniejszym elementem jest brama, która chroni przed warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. 

To wszystko sprawia, że jej wybór jest niezwykle trudnym zadaniem. Na rynku istnieje kilka różnych rodzajów bram. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i to do klienta należy wybór tej najbardziej dopasowanej do jego wymagań. Każdy z tych rodzajów bram garażowych można wykonać na konkretne zamówienie klienta na wymiar. 

Którą bramę wybrać – przegląd dostępnych rodzajów

1) Uchylne inaczej płytowe. To najczęściej stosowany rodzaj bramy garażowej. Wysuwa się ona do przodu i wymaga wolnej przestrzeni z przodu.

2) Segmentowe inaczej sekcyjne. Można je podzielić na górne oraz boczne. Ich ogromną zaletą jest to, że nie są otwierane do przodu i nie zajmują tej przestrzeni. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza wtedy, gdy na podwórku mało miejsce lub garaż znajduje się blisko ulicy. Ten rodzaj bramy idealnie sprawdzi się w ogrzewanych pomieszczaniach, ponieważ jest dużo bardziej szczelna od pierwszej możliwości. 

3) Rolowane inaczej żaluzjowe. Ich sposób funkcjonowania przypomina żaluzje stosowane w domach. Ich ogromną zaletą jest to, że zajmują bardzo mało miejsca i są wyposażone w specjalny napęd. Niestety nie są one aż tak bardzo popularne u producentów, jak pozostałe typy bram garażowych. 

4) Rozwieralna. To rodzaj bramy, który ma na rynku utrzymuje się najdłużej. Obecnie jednak coraz częściej przegrywa z innymi rodzajami, które użytkownicy uważają za bardziej funkcjonalne. Wymagają one bowiem dużo miejsca na podwórku po obu stronach garażu, gdyż skrzydła otwierają się w dwóch kierunkach. 

MONTAŻ I SERWIS ROLET, BRAM, MARKIZ

Samodzielne zamontowanie rolet, markiz czy bram zewnętrznych może okazać się dość problematyczne, dlatego oprócz konkretnych produktów (także mocno spersonalizowanych – z opcją pod wymiar), zajmujemy się również montażem oraz serwisem. Prawidłowe scalenie wszystkich elementów w jedną całość oraz kompleksowy montaż może zająć sporo czasu osobie, która nie jest w tym doświadczona, dlatego skorzystanie z naszych usługi w tym zakresie będzie dobrym pomysłem. W przypadku nagłych awarii oraz uszkodzeń także służymy swoją wiedzą i praktyczną pomocą, ponieważ serwisowanie rolet, markiz i bram zewnętrznych stanowi przedmiot naszej działalności.

Przesuwna brama garażowa czy wjazdowa to świetne rozwiązanie do domu, a rolety zewnętrzne pomagają w zapewnieniu jak najbardziej optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Dzięki nim zimą będzie w domu nieco cieplej, a latem – chłodniej. Ciekawe opcje stanowią także rolety wewnętrzne oraz markizy, które mogą zostać wybrane np. na taras czy balkon. Sposobów na ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń jest wiele. Jeżeli zamontowanie rolety, markizy albo bramy może stanowić problem, zgłoś się do nas. Pamiętaj też, że w razie awarii również jesteśmy do dyspozycji. Akcesoria do domu i jego otoczenia powinny spełniać swoje funkcje i stanowić swego rodzaju ozdobę, a nie problem, dlatego chętnie pomożemy. Funkcjonalny, praktyczny dom z pięknym otoczeniem jest w zasięgu ręki, bo obecnie brak nawet podstawowej wiedzy o montażu i serwisie takich akcesoriów jak brama garażowa, rolety czy też markizy nie stanowi problemu.