• E-mail monirol@monirol.pl
  • Adres 41-506 Chorzów Brzozowa 3
Bramy

Brama rolowana

Wykonana jest z profili aluminiowych PA77, wypełnionych pianką poliuretanową. Zapewnia to dobrą izolację cieplną i akustyczną. Profil PA77 wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych do konstrukcji pancerzy bram rolowanych. Zastosowanie wysokiej jakości lakierów, sprawia, iż powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profile są dostępne w kilkunastu kolorach oraz w wersjach drewnopodobnych.

Sterowanie bramy garażowej rolowanej najczęściej odbywa się za pomocą pilota, a awaryjne otwieranie za pomocą mechanizmu korbowego umieszczonego wewnątrz garażu. Po zamontowaniu zajmują bardzo mało miejsca, a są wygodne w użyciu i utrzymaniu.

Bramy garażowe rolowane są jedną z najbardziej wszechstronnych dostępnych rozwiązań. Brama rolowana, wyprodukowana ze stali lub aluminium , jest w zasadzie kurtyną, która składa się z listew, które mogą się zwijać u góry otworu drzwi. Nasza oferta drzwi może zaoferować doskonały poziom bezpieczeństwa, szeroki wybór kolorów i wykończeń oraz właściwości oszczędzające miejsce.

Minimalne wymagania dotyczące miejsca

Co najważniejsze, brama garażowa rolowana nie wymaga wiele przestrzeni. Pionowe otwarcie rolety pozwala zoptymalizować długość garażu i podjazdu, a także zaparkować do drzwi bez przeszkód. Mechanizm otwierania oznacza również, że możesz bezpiecznie parkować wysokie pojazdy, takie jak blisko drzwi, nie blokując otwierania i zamykania drzwi. 

Niewielki rozmiar bramy rolowanej oznacza, że ​​brama może być instalowana w miejscach, które mogą mieć ograniczoną lub utrudnioną przestrzeń nad głową – rozwiązanie, którego nie mogą zaoferować inne typy bram. Jeśli masz niewygodnie umieszczony licznik, skrzynkę bezpieczników lub drzwi wewnętrzne, które mogą blokować mechanizmy bramy garażowej, odpowiedzią mogą być bramy rolowane.

Średni rozmiar rolki kurtyny wynosi około 300 mm – 350 mm, chociaż może być większy w zależności od pozycji montażu i materiału wybranego na zasłonę.

Większość bram rolowanych jest produkowana na zamówienie, dlatego można je zamówić według dokładnych specyfikacji, niezależnie od ich wielkości. Dodatkowo, w przeciwieństwie do różnych innych typów bram, brama garażowa rolowana może być montowana wewnątrz jak i zewnątrz hali czy garażu a także wewnątrz otworu w ścianie.

Bezpieczeństwo

Większość bram rolowanych jest standardowo zabezpieczona, a wersje obsługiwane ręcznie wyposażone są w przesuwne rygle blokujące się wewnętrznie w kanałach bocznych. W drzwiach elektrycznych sterowanych zdalnie stosuje się różne urządzenia blokujące. Tania, podstawowa elektryczna aluminiowa brama rolowana z podstawowymi mechanizmami wewnętrznymi jest dość łatwa do włamania. Musisz upewnić się, że jeśli potrzebujesz bezpieczeństwa, wiesz dokładnie, czego szukasz.

Montaż bramy rolowanej

Bramy rolowane można dostosować do montażu w różnych otworach konstrukcyjnych.

Rolowana brama garażowa jest najbardziej uniwersalną bramą garażową, ponieważ może być produkowana w prawie dowolnym rozmiarze lub kolorze. Ponieważ rolowana brama garażowa podnosi się pionowo, można ją zainstalować za dowolnym kształtem strukturalnego otworu garażowego, takiego jak łuki itp. Inną sytuacją, w której pożądane byłyby rolety, jest to, gdy garaż ma szczególnie wysoki sufit.