• E-mail monirol@monirol.pl
  • Adres 41-506 Chorzów Brzozowa 3
Bramy

Brama segmentowa

To indywidualność i nowoczesność. Bramy wykonane są z paneli stalowych, ocynkowanych i lakierowanych. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną, dzięki temu, że wykonane są z segmentów o grubości 40mm lub 60mm wypełnionych pianka poliuretanowa. Otwierają się pionowo w górę, pod strop.

To ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że przestrzeń w garażu jest możliwie największa. Bramy te mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie. System zabezpieczeń jest prosty i niezawodny.

Segmentowe bramy garażowe szybko stają się jednym z najpopularniejszych rodzajów bram garażowych. Ich siła, bezpieczeństwo i ochrona to tylko niektóre z wielu korzyści, które uzasadniają tę popularność. Są one znane jako bramy „sekcyjne” ze względu na swoją konstrukcję, ponieważ składają się z oddzielnych sekcji otwieranych pionowo. Oznacza to, że segmentowe bramy garażowe można zainstalować na prawie każdym kształcie otworu (zaokrąglonym, łukowym itp.).

Budowa bram segmentowych

Większość bram segmentowych jest standardowo podwójnie ocieplona , a panele wypełnione są pianką izolacyjną o grubości od 42 mm do 67 mm. Sekcje te są zwykle wykonane ze stali ocynkowanej w celu zapewnienia wytrzymałości i długowieczności. 
Wydajna i efektowna konstrukcja bramy segmentowej zapewnia wytrzymałość i stabilność niemożliwą w przypadku innych bram, nawet w rozmiarach większych niż normalne. W rezultacie dzięki bramie segmentowej można uzyskać znacznie większe otwory w garażu. 

Rozwiązanie oszczędzające miejsce

Segmentowe bramy garażowe otwierają się i zamykają pionowo, co oznacza, że ​​można wykorzystać przestrzeń wokół otworu. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku krótszych garaży lub podjazdów, umożliwiające parkowanie pojazdów przy drzwiach bez potrzeby „odchylania się” podczas otwierania drzwi. Panele wyginają się w górę nad otworem, a następnie z powrotem do nadproża garażu. Po zamontowaniu, w przeciwieństwie do innych typów bram garażowych, segment może zaoferować pełną wysokość i szerokość przejazdu. Jest to idealne rozwiązanie dla garaży, które wymagają dużego dostępu do pojazdu lub mają ograniczone wymiary dostępu. 

Mechanika bramy segmentowej

Konstrukcja mechaniczna segmentowej bramy garażowej różni się znacząco od bram garażowych innego typu. System sprężyn zapewnia znacznie płynniejszą pracę niż tradycyjne drzwi uchylne, co jest szczególnie przydatne w bramach o większych rozmiarach. Wszystkie segmentowe bramy garażowe mogą być obsługiwane ręcznie lub elektrycznie, zachowując gładkość i ciszę w obu przypadkach dzięki doskonałej konstrukcji i wysokiej jakości wykonania komponentów. Segmentowe panele drzwiowe oferują bezpieczną obsługę, oraz szereg innych funkcji bezpieczeństwa, które spełniają wszystkie obecne przepisy prawne. 

Materiały

Bramy segmentowe są w dużej mierze wykonane ze stali ocynkowanej, chociaż dostępne są drzwi aluminiowe i drewniane. Większość producentów oferuje wykończenia drewnopochodne ze stalowymi drzwiami, dające izolację i bezpieczeństwo stali, z wrażeniem estetycznym, które może zapewnić tylko drewno. 

Izolacja

Jeśli Twój garaż jest wykorzystywany jako pomieszczenie, takie jak biuro, warsztat lub siłownia, brama segmentowa jest doskonałym wyborem do izolacji i ochrony twoich rzeczy. Bramy segmentowe są zbudowane tak, aby utrzymywać stałą temperaturę w garażu lub hali, o jest idealne do zastosowań, w których kontrola temperatury jest ważnym czynnikiem. Dlatego segmentowa brama garażowa jest idealna do rozwiązań potrzebujących zapobiec wilgoci i uszkodzeniom.

Po prawidłowym zainstalowaniu izolowana brama segmentowa zapewni imponującą wartość współczynnika  przewodzenia ciepła i w rezultacie zmniejszy koszty ogrzewania sąsiednich pomieszczeń. Niektóre drzwi są wyposażone w opcjonalne gumowe uszczelki, które dodatkowo poprawiają właściwości izolacyjne.

Bezpieczeństwo

Ocieplane, izolowane bramy segmentowe zapewniają silne bezpieczeństwoW połączeniu z wysokiej jakości napędem elektrycznym brama segmentowa może być prawie niemożliwa do włamania, szczególnie bez specjalistycznych narzędzi i dużego hałasu! Niektóre elektromechanizmy mają dodatkowe ryglowanie w wysięgniku operatora w postaci stalowego haka; utrzymuje to mocno panele drzwi na górze, a także jest utrzymywane przez sam silnik.